„Sniper – Ghost Warrior” bije rekordy sprzedaży

udostępnij na:
sniper2

Jak wynika z raportu finansowego firmy CI Games, gry z serii „Sniper – Ghost Warrior” rozeszły się już w nakładzie 5,6 miliona sztuk. To świetny prognostyk przed zapowiadaną trzecią częścią cyklu.

W 2015 roku CI Games odnotowało przychód netto w wysokości 25 milionów złotych. To znacznie mniej niż w 2014 roku, kiedy wyniósł on 84 miliony złotych, jednak wysoki poziom poniesionych kosztów związany jest bezpośrednio z intensywnymi pracami nad grą „Sniper: Ghost Warrior 3”, która stanowi obecnie najważniejszy projekt warszawskiego studia.

Łącznie obie części „Sniper – Ghost Warrior” trafiły już do ponad 5,6 milionów graczy na całym świecie. Chociaż w czasopismach branżowych tytuły te uzyskiwały oceny zaledwie nieco lepsze od przeciętnych, to kluczem do sukcesu stały się niszowa tematyka, dobra oprawa audiowizualna. Pozwoliły one polskiej grze podbić serca graczy na całym świecie, w szczególności zaś za oceanem. Obecnie fani elektronicznej rozrywki z niecierpliwością wyczekują trzeciej odsłony serii, która w zamierzeniach twórców ma być skierowana do najbardziej wymagających odbiorców.