Asseco z lukratywnymi kontraktami w Nigerii

udostępnij na:
asseco

Asseco Software Nigeria (ASN), spółka należąca do grupy Asseco, podpisała dwa lukratywne kontrakty w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym w Nigerii. Będą one realizowane we współpracy z Asseco Poland i Asseco Central Europe. To kolejny dowód potwierdzający rosnącą aktywność naszych spółek na rynkach afrykańskich.

Pierwszy z projektów został zlecony przez Access Bank, znajdującego się w pierwszej piątce największych banków Nigerii. Prace potrwają do końca trzeciego kwartału 2017 roku. Drugi natomiast został podpisany z Wapic Insurance, jedną z najpopularniejszych firm ubezpieczniowych w Nigerii. Nigeryjski oddział Asseco we współpracy z Asseco Central Europe wdroży tam rozwiązanie znane pod nazwą StarINS, którego właścicielem jest słowacka spółka. Projekt zostanie zakończony w drugim kwartale 2017 roku.

Warto zauważyć, że to już nie pierwszy kontrakt polskiej spółki w sektorze ubezpieczniowym w Nigerii. W czerwcu 2015 roku Asseco Software Nigeria podpisało umowę z Zenith Insurance. Firma ta jest jednym z wiodących graczy na rynku ubezpieczeniowym w Nigerii. W ramach umowy ASN wdraża tam oprogramowanie własne o nazwie Asira, przeznaczone do obsługi polis na życie. Projekt zakończy się jeszcze w bieżącym roku.