Srebrny medal Ewy Swobody na Mistrzostwach Świata Juniorów!

udostępnij na:
Pedros_Cup_2015_Łódź,_Ewa_Swoboda_01

Medal Ewy Swobody to już trzeci medal dla biało – czerwonych w czasie mistrzostw świata juniorów odbywających się w Bydgoszczy. Polka uzyskała czas 11,12 s. przegrywając tylko z Amerykanką Candace Hill i wywalczyła srebrny medal.We wtorek cieszyliśmy się ze złota Konrada Bukowieckiego, a w środę na najwyższym stopniu podium stanęła Klaudia Maruszewska.

O tym, że Polka jest w dobrej formie, wiedzieliśmy już od półfinału. Swoboda wygrała swój bieg z czasem 11,17 s. Tym wyczynem nie tylko pobiła swój rekord życiowy, ale także ustanowiła nowy rekord Polski juniorek. Lepsza była tylko Candace Hill.

W czasie finału Polka początkowo prowadziła. Bardzo dobrze wyszła z bloków startowych, ale w trakcie biegu scenariusz się powtórzył i nie była w stanie odrobić straty do rozpędzonej Amerykanki. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie, aby Swoboda po raz kolejny pobiła swój rekord życiowy i … własny rekord Polski juniorek.

Dzisiaj możemy być dumni nie tylko ze Swobody. Bardzo dobrą piątą pozycję w  biegu na 110 metrów przez płotki zajął Dawid Żebrowski, który  pobił w finale swój rekord życiowy – 13, 45. Był najlepszy spośród wszystkich zawodników ze Starego Kontynentu. Przed nim uplasowało się dwóch Amerykanów, Japończyk i Jamajczyk.