Relacje, Inwestycje, Zysk – relacja z InvestCamp

udostępnij na:
rulewo-3434

W dniach 17-18 września w pałacu Hanza Palac w Rulewie odbył się kolejny InvestCamp – doroczna konferencja, na której spotykają się członkowie Global Investor Club z Polski i nie tylko.

Global Investor Club to prężnie działający polski klub zrzeszający indywidualnych inwestorów. Jego główną misją jest stworzenie platformy edukacyjnej dla przedsiębiorców i wykorzystywanie zdobytej przez nich wiedzy w praktyce. Co ciekawe, organizacja ma wymiar przede wszystkim praktyczny – każdy może tutaj zaprezentować swój pomysł inwestycyjny i jednocześnie każdy członek klubu może w niego zainwestować.

Relacje, Inwestycje, Zysk   
Zanim jeszcze w sobotni poranek otwarta została część formalna wydarzenia, miałam okazję zamienić kilka słów z uczestnikami eventu. Byli zgodni, że udział w konferencji dał im okazję do lepszego poznania siebie nawzajem, nawiązania relacji, ale także dzielenia się wiedzą, doświadczeniami i pomysłami w zakresie inwestowania.

Już pierwsze wystąpienie wzbudziło na widowni spore zainteresowanie. Prezes Global Investor Club, Mariusz Matrejek, opowiedział, że jednym z powodów dla których wspólnie ze swoją małżonką Elżbietą Maśloch-Matrejek powołał do życia organizację, była chęć stworzenia w Polsce prawdziwej klasy średniej – ludzi świadomie myślących o swoich finansach, którzy dzięki solidnie zbudowanemu fundamentowi finansowemu będą mogli zatroszczyć się o inne dziedziny życia.              

Inwestowanie i zarządzanie             
Przez dwa dni przewinęła się spora grupa prelegentów. Stefan Batory – z wykształcenia matematyk, a z zamiłowania maratończyk i start-upowiec – podzielił się historiami swoich biznesów – iTaxi i Booksy. To co przykuło uwagę słuchaczy to fakt, że zarówno on, jak i inni obecni prelegenci nie wstydzili się mówić o lekcjach, które wynieśli z własnych błędów. W kolejnych panelach pierwszego dnia Dariusz Stasiak (prezes zarządu WPIP) w interesujący sposób podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z sukcesja w aspekcie zmian pokoleniowych, a Tomasz Swieboda z Innovo.vc opowiedział o inwestowaniu w start-upy.  

Michał Prząda, Marketing Manager w Ardor Auctionis
Michał Prząda, Marketing Manager w Ardor Auctionis

Patyna jest w modzie          
Tajniki inwestowania w zabytkowe samochody zdradził z kolei Michał Prząda. W wypowiedzi nie omieszkał przytoczyć kilku interesujących faktów o elitach poprzedniego ustroju, łącznie z motoryzacyjnymi upodobaniami samego premiera Cyrankiewicza, który już w latach 60-tych jeździł jagurami i mercedesami. Zdaniem Prządy, „patyna jest dziś w modzie” i inwestowanie w zabytkowe samochody ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Inwestowanie w nieruchomości kluczem do zbudowania wolności finansowej          
Jak zarabiać na wynajmie dowiedzieliśmy się od Sławka Muturiego, założyciela firmy Mzuri, który zachęca do inwestowania w nieruchomości jako środka do budowania wolności finansowej Polaków.W obliczu zmieniających się trendów i zapatrywań młodych ludzi, którzy coraz częściej nie chcą lub nie mogą mieszkać w jednym miejscu, biznes związany z zakupem mieszkań na wynajem wydaje się być dobrą lokatą kapitału ze stałym i przewidywalnym zyskiem. Najemcy o wiele rzadziej bankrutują, chociażby dlatego, że wynajem mieszkań w dalszym ciągu generuje wyższe stopy zwrotu, aniżeli bankowe depozyty.

Sławomir Muturi, założyciel firmy Mzuri
Sławomir Muturi, założyciel firmy Mzuri

 

 

Najnowsze dziecko Global Investor Club
Wieczorem przyszedł czas na mniej formalne kontakty. To dzięki nim w Global Investor Club rodzą się ciekawe projekty inwestycyjne. Nie inaczej było i tym razem, bo nazajutrz można było usłyszeć o „najnowszym dziecku” klubu inwestora -„Polish Yacht Club”, czyli inwestycji w jachty.

Kolejny dzień to spora dawka inwestycyjnej wiedzy o zarządzaniu najmem lokali komercyjnych, inwestycjami w domeny internetowe, farmy wiatrowe, wino, grze na giełdzie, czy kwestiach prawno-podatkowych.

InvestCamp to konferencja, która motywuje do działania i tworzy kulturę biznesu. Uczestnikami byli ludzie młodzi i starsi, mniej i bardziej majętni. Global Investor Club to miejsce zarówno dla wyjadaczy, jak i osób chcących zacząć inwestować. To co ich łączy to chęć budowania swojego majątku i dzielenia się wiedzą z innymi.

 

 

Aleksandra Lipska

Propagatorka uśmiechu i pozytywnych informacji. Współzałożycielka portalu Bez Kompleksów. Miłośniczka podniebnych lotów wykonująca zawód stewardessy. Z wykształcenia jest historykiem, a także studentką prawa na WPiA UAM.