Pierwszy zwiastun animowanego filmu pt. „Obrońcy Głogowa” już w sieci!

udostępnij na:
obroncy_glogowa_kadr

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun animowanego filmu pod tytułem „Obrońcy Głogowa” autorstwa Arkadiusza Olszewskiego. Premiera produkcji traktującej o wojnie polsko-niemieckiej z 1109 roku i bohaterskiej obronie grodu Głogów zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2017 roku. 

„Obrońcy Głogowa” będą pełnometrażowym filmem fabularnym. Przewidywany czas projekcji wynosi około 100 minut. Chociaż głównym wątkiem będzie epizod związany z oblężeniem grodu Głogów, to akcja obejmie okres od podboju Pomorza przez Bolesława Krzywoustego, aż po bitwę na Psim Polu. Fabuła będzie koncentrować się na historii dwojga zakochanych w sobie głogowian – Paszka i Dobrówki, oraz ich skonfliktowanych rodzin. Oprócz piastowskiej adaptacji „Romea i Julii”, w filmie pojawią się wątki zarówno lekkie, komediowe, jak i dramatyczne. Dla miłośników historii wojskowości gratką będą liczne sceny batalistyczne. 

Co ciekawe, głos głównym bohaterom podłożą profesjonalni lektorzy. O postępach prac nad filmem będziemy informować na łamach naszego portalu, tymczasem gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zwiastunem.

 

 

obroncy_glogowa_okladka