Książe Karol zaskoczony, że kieliszek z destylarni ginu w Tarbet jest z Polski!

udostępnij na:
karol

Zwykła wizyta następcy tronu w destylarni The Isle of Harris Distillery odbyłaby się pewnie bez większego echa, gdyby nie fakt, ze gdy Karolowi podano kieliszek z ginem, ten zainteresował się pochodzeniem kieliszka.

Gdy Książę dowiedział się, że kieliszek wart 10 funtów sprowadzany jest z Polski, nie krył zdziwienia i zasugerował, że zarówno produkcja butelek jak i kieliszków mogłaby mieć miejsce na terenie Wielkiej Brytanii. Gdy to okazało się niemożliwe, nie krył rozczarowania.

Więcej informacji zdradził Piotr Kwaśniewski, manager sklepu przynależącego do destylarnii: “Namawialiśmy ich do tego, ale okazało się, że po prostu nie mogą produkować kieliszków tak wysokiej jakości”. (…) „bardzo długo próbowaliśmy znaleźć w Zjednoczonym Królestwie wytwórcę, ale nikt nie był w stanie produkować butelek i kieliszków. Kieliszki z Polski są wytwarzane ręcznie i są bardzo wysokiej jakości” – dodał.

 

 

Brawa dla polskich kieliszków! :)

 

Aleksandra Lipska

Propagatorka uśmiechu i pozytywnych informacji. Współzałożycielka portalu Bez Kompleksów. Miłośniczka podniebnych lotów wykonująca zawód stewardessy. Z wykształcenia jest historykiem, a także studentką prawa na WPiA UAM.