Whirlpool przenosi zakłady z Francji do Polski

udostępnij na:
agd_pralki

Jeden z największych na świecie producentów dużego sprzętu AGD, Whirlpool, przeniesie część produkcji do Polski. Fabryka w Łodzi będzie główną lokalizacją firmy dla nowej platformy suszarek bębnowych.

Jak podkreśla firma w komunikacie prasowym, inwestycja ma poprawić konkurencyjność przedsiębiorstwa i zagwarantować długoterminową stabilność w regionie EMEA, na który składają się Europa, Bliski Wschód oraz Afryka. Whirlpool zamierza wytwarzać swoje produkty w istniejącej już strefie produkcyjnej w Łodzi, ponownie skoncentrować produkcję w fabryce w Yate w Wielkiej Brytanii i stopniowo wstrzymywać ją w fabryce w Amiens we Francji.

Jak informuje spółka, klienci z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii nadal będą mieli zapewnione podejście local-for-local. Tymczasem pozostała część produkcji suszarek skoncentrowana będzie w jednym miejscu – w Łodzi. Wszystko po to, by zwiększyć korzyści płynące z efektu skali.

Whirlpool Corporation jest jednym z największych na świecie producentów sprzętu AGD. W 2015 roku odnotował sprzedaż w wysokości 21 mld dolarów, zatrudniał na całym świecie 97 000 pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych oraz ośrodków rozwoju technologii.