Kategorie
Blog

Książe Karol zaskoczony, że kieliszek z destylarni ginu w Tarbet jest z Polski!

Zwykła wizyta następcy tronu w destylarni The Isle of Harris Distillery odbyłaby się pewnie bez większego echa, gdyby nie fakt, ze gdy Karolowi podano kieliszek z ginem, ten zainteresował się pochodzeniem kieliszka.

Gdy Książę dowiedział się, że kieliszek wart 10 funtów sprowadzany jest z Polski, nie krył zdziwienia i zasugerował, że zarówno produkcja butelek jak i kieliszków mogłaby mieć miejsce na terenie Wielkiej Brytanii. Gdy to okazało się niemożliwe, nie krył rozczarowania.

Więcej informacji zdradził Piotr Kwaśniewski, manager sklepu przynależącego do destylarnii: “Namawialiśmy ich do tego, ale okazało się, że po prostu nie mogą produkować kieliszków tak wysokiej jakości”. (…) „bardzo długo próbowaliśmy znaleźć w Zjednoczonym Królestwie wytwórcę, ale nikt nie był w stanie produkować butelek i kieliszków. Kieliszki z Polski są wytwarzane ręcznie i są bardzo wysokiej jakości” – dodał.

Książę Karol: Dlaczego ten kieliszek pochodzi z Polski?https://t.co/pFes8ZbBte #PolskiSlad #Patriotyzm #Gospodarka #PrinceCharles pic.twitter.com/nOWPwlFTvm

— Polski Ślad (@PolskiSlad) October 27, 2016

Książe Charls z polskim kieliszkiem więcej zrobi dla naszej marki niż tysiąc pokazów w power point.https://t.co/8IIKvESVAC

— WEI (@FundacjaWEI) October 26, 2016

Brawa dla polskich kieliszków! 🙂