Kategorie
Blog

Producent „Grześków” i „Goplany” przejął znaną brytyjską firmę!

Colian Holding, producent takich słodyczy jak czekolada „Goplana” czy wafelki „Grześki”, zakupił 100% udziałów w brytyjskiej spółce Elizabeth Shaw Limited. Cena transakcyjna wyniosła 2,25 miliona funtów. O planach rozwoju poprzez akwizycję zagranicznych przedsiębiorstw władze polskiej spółki mówiły już w zeszłym roku – teraz przeszły do realizacji tej strategii.

Colian kupił brytyjskiego producenta słodyczy z rąk norweskiego funduszu Imagine Capital. Jak podaje spółka w komunikacie, kwota 1,75 miliona funtów została zapłacona sprzedającemu od razu, w dniu dokonania transakcji, natomiast pozostała część pieniędzy została zablokowana na rachunku „escrow” na okres 18 miesięcy jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń.

Poprzez zakup spółki Elizabeth Shaw Limited, polska firma stała się jednocześnie właścicielem jej spółki zależnej – Famous Names Limited. Obie te marki są bardzo dobrze rozpoznawalne na brytyjskim rynku.

Spółka podała ponadto: „Przeprowadzenie powyższej transakcji jest zgodne ze strategią rozwoju Grupy Colian, której jednym z głównych celów jest rozwój na rynkach zagranicznych w tym poprzez akwizycje, komunikowaną przez Zarząd Colian Holding w ubiegłym roku. Colian Holding nabywając udziały w spółce Elizabeth Shaw Limited potwierdza zatem, że zainteresowany jest spółkami posiadającymi silne brandy, które można dynamicznie rozwijać w ramach dotychczasowych dywizji w których operuje Grupa, przy wsparciu organizacyjnym spółki”.