Kategorie
Blog

Relacje, Inwestycje, Zysk – relacja z InvestCamp

W dniach 17-18 września w pałacu Hanza Palac w Rulewie odbył się kolejny InvestCamp – doroczna konferencja, na której spotykają się członkowie Global Investor Club z Polski i nie tylko.

Global Investor Club to prężnie działający polski klub zrzeszający indywidualnych inwestorów. Jego główną misją jest stworzenie platformy edukacyjnej dla przedsiębiorców i wykorzystywanie zdobytej przez nich wiedzy w praktyce. Co ciekawe, organizacja ma wymiar przede wszystkim praktyczny – każdy może tutaj zaprezentować swój pomysł inwestycyjny i jednocześnie każdy członek klubu może w niego zainwestować.

Relacje, Inwestycje, Zysk   
Zanim jeszcze w sobotni poranek otwarta została część formalna wydarzenia, miałam okazję zamienić kilka słów z uczestnikami eventu. Byli zgodni, że udział w konferencji dał im okazję do lepszego poznania siebie nawzajem, nawiązania relacji, ale także dzielenia się wiedzą, doświadczeniami i pomysłami w zakresie inwestowania.

Już pierwsze wystąpienie wzbudziło na widowni spore zainteresowanie. Prezes Global Investor Club, Mariusz Matrejek, opowiedział, że jednym z powodów dla których wspólnie ze swoją małżonką Elżbietą Maśloch-Matrejek powołał do życia organizację, była chęć stworzenia w Polsce prawdziwej klasy średniej – ludzi świadomie myślących o swoich finansach, którzy dzięki solidnie zbudowanemu fundamentowi finansowemu będą mogli zatroszczyć się o inne dziedziny życia.              

Inwestowanie i zarządzanie             
Przez dwa dni przewinęła się spora grupa prelegentów. Stefan Batory – z wykształcenia matematyk, a z zamiłowania maratończyk i start-upowiec – podzielił się historiami swoich biznesów – iTaxi i Booksy. To co przykuło uwagę słuchaczy to fakt, że zarówno on, jak i inni obecni prelegenci nie wstydzili się mówić o lekcjach, które wynieśli z własnych błędów. W kolejnych panelach pierwszego dnia Dariusz Stasiak (prezes zarządu WPIP) w interesujący sposób podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z sukcesja w aspekcie zmian pokoleniowych, a Tomasz Swieboda z Innovo.vc opowiedział o inwestowaniu w start-upy.  

Michał Prząda, Marketing Manager w Ardor Auctionis

Patyna jest w modzie          
Tajniki inwestowania w zabytkowe samochody zdradził z kolei Michał Prząda. W wypowiedzi nie omieszkał przytoczyć kilku interesujących faktów o elitach poprzedniego ustroju, łącznie z motoryzacyjnymi upodobaniami samego premiera Cyrankiewicza, który już w latach 60-tych jeździł jagurami i mercedesami. Zdaniem Prządy, „patyna jest dziś w modzie” i inwestowanie w zabytkowe samochody ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Inwestowanie w nieruchomości kluczem do zbudowania wolności finansowej          
Jak zarabiać na wynajmie dowiedzieliśmy się od Sławka Muturiego, założyciela firmy Mzuri, który zachęca do inwestowania w nieruchomości jako środka do budowania wolności finansowej Polaków.W obliczu zmieniających się trendów i zapatrywań młodych ludzi, którzy coraz częściej nie chcą lub nie mogą mieszkać w jednym miejscu, biznes związany z zakupem mieszkań na wynajem wydaje się być dobrą lokatą kapitału ze stałym i przewidywalnym zyskiem. Najemcy o wiele rzadziej bankrutują, chociażby dlatego, że wynajem mieszkań w dalszym ciągu generuje wyższe stopy zwrotu, aniżeli bankowe depozyty.

Sławomir Muturi, założyciel firmy Mzuri

Najnowsze dziecko Global Investor Club
Wieczorem przyszedł czas na mniej formalne kontakty. To dzięki nim w Global Investor Club rodzą się ciekawe projekty inwestycyjne. Nie inaczej było i tym razem, bo nazajutrz można było usłyszeć o „najnowszym dziecku” klubu inwestora -„Polish Yacht Club”, czyli inwestycji w jachty.

Kolejny dzień to spora dawka inwestycyjnej wiedzy o zarządzaniu najmem lokali komercyjnych, inwestycjami w domeny internetowe, farmy wiatrowe, wino, grze na giełdzie, czy kwestiach prawno-podatkowych.

InvestCamp to konferencja, która motywuje do działania i tworzy kulturę biznesu. Uczestnikami byli ludzie młodzi i starsi, mniej i bardziej majętni. Global Investor Club to miejsce zarówno dla wyjadaczy, jak i osób chcących zacząć inwestować. To co ich łączy to chęć budowania swojego majątku i dzielenia się wiedzą z innymi.