Kategorie
Blog

Wielton otwiera montownię w Afryce

Grupa Wielton, największy w Polsce i i trzeci w Europie producent naczep i przyczep podjął decyzję o zawiązaniu spółki zależnej Wielton Africa, z siedzibą w Abidżanie (Wybrzeże Kości Słoniowej). Wartość inwestycji wyniesie ponad 1,5 mln euro.

Inwestycja wpisuje się w strategię spółki, która zakłada wzrost sprzedaży produktów firmy Wielton na kontynencie afrykańskim. W ocenie spółki, rynek afrykański stanowi „interesujący kierunek rozwoju dla grupy”. Jak podają władze Wieltonu, inwestycja obciążona jest ryzykami wynikającymi ze specyfiki rynków afrykańskich. Cel jest jednak ambitny – osiągnięcie sprzedaży rocznej na poziomie 1000 sztuk w ciągu najbliższych kilku lat.

Rozmiar inwestycji pozwoli polskiej spółce na pozyskanie pomocy publicznej. Wśród nich będzie zwolenienie z obowiązku płacenia podatku dochodowego przez siedem lat. Kapitał zakładowy spółki będzie wynosić 1 000 000 FCFA, czyli w przeliczeniu 6700zł.

O wynikach finansowych Wieltonu, sukcesach oraz eksportowych firmy, a także o przejęciach zagranicznych konkurentów przez polskie przedsiębiorstwo pisaliśmy także w tym artykule.